Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście kosztują mniej znane potrawy – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu są też nie tak popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z wielu zakątków Włoch. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać trunków. Posiłek w stylu włoskim bez wyjątku musi obejmować też wino. Lampka białego wina to we Włoszech kanon. zobacz o restauracji Najbardziej popularne wina z Włoch to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, powinna mieć nie mały wachlarz win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film