Sewis kobiecy

Energiczna na emeryturze
Wiek tak faktycznie to tylko numer. Masz prawo mieć 55 lat, jednakowoż wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz też posiadać 50 lat, ale wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak dobrze troszczysz się o własne ciało i co robisz, by pozostać aktywną.

dla kobiet

Działalność fizyczna – czy już za późno, aby rozpocząć?
Jeżeli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, że jeżeli nie było się aktywną jednostką w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu rozpoczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych brakiem aktywności i ogólnie sprawić, że poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla kobiet na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna osoba traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą stratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom masz prawo przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na poprawie masy mięśniowej i siły. Niektóre rodzaje ćwiczeń mogą także pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie treningów obciążających, jakie zmuszają Cię do działania mimo siłom grawitacji, może poprawić gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze oraz innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.