Zmiany sa potrzebne w Krakowie

Wśród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się zarówno w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się regionem otwartym do życia. Zmiany, które dokonały się w mieście w ostatnich okresach sprawiają, że miasto naprawdę idzie do przodu.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co niezłego stworzono w ciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest duża. Mocno pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których Kraków niemało korzysta. Szybkie działanie w temacie zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje nie są widoczne dla zwykłego mieszkańca. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami fakty. Typowemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Tymczasem Kraków rozwija się z każdym dniem. Innowacje w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom bezpieczniej i wygodniej funkcjonować. Kraków rozwija się również pod kątem możliwości rozrywkowych. Potencjał Krakowa rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. Te inwestycje zachęcają turystów do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się jedynie ścisłego środka Krakowa, ale też są połączone z pełnym regionem. Dlatego zamiast uskarżać się lecz zauważyć zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość zachowania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski opinie