leczenie alkoholizmu 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Niemniej jednak nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur terapii, które wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

problem z alkoholem Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez zespół znawców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez ekspertów, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zainicjowaniem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz posiadać ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również nawiązać dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma odpowiedniego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.